• Kedves Szülők és Iskolabarátok!

• adója 2%-ának felajánlásával segítse az iskolai oktatási folyamat minőségének javítását!

A törvény lehetővé teszi, hogy jövedelemadója 2%-át nonprofit szervezetnek, például Szülői Egyesületünknek ajánlja fel. Ez az ajándék Önnek nem kerül semmibe, mert különben az államnak fizeti az adót. Számunkra az Ön 2%-a a bizalom megnyilvánulását és támogatását jelenti tevékenységeink gyermekei érdekében történő fejlesztésében. Használja ki a lehetőséget, és döntsön a 2%-áról!

A pénzeszközöket a következőkre használjuk fel:

• az iskolai oktatási folyamat minőségének javítása
                • iskolai felszerelés javítása

Ha úgy dönt, hogy jövedelemadója 2%-át nekünk ajánlja fel,  összeállítottunk egy rövid útmutatót, hogyan teheti ezt meg.

• Hogyan kell eljárni

Ön munkavállaló, és a munkáltatója végzi el Ön helyett az éves adóelszámolást?
            1. Az adott év február 15-ig kérje meg munkáltatóját a befizetett adóelőlegek éves elszámolására
            2. Ebből a visszaigazolásból megtudhatja az adófizetés dátumát, és kiszámíthatja befizetett adójának 2%-át - ez a maximális összeg, amelyet átutalhat a címzettnek. Ennek az összegnek azonban legalább 3 eurónak kell lennie.
            3. Töltse le és töltse ki Vyhlásenie o poukázani podielu zaplatenej dane z prijmov 2%
            4. Az űrlapokba beírandó adatok:
              Vállalkozás neve vagy beosztása:
              Székhely - falu, irányítószám, utca, szám: ,
              Jogi forma:
              Azonosító szám (IČO/SID):
            5. Mindkét nyomtatványt (Nyilatkozat visszaigazolással együtt) juttassa el a lakóhelye szerinti adóhivatalhoz az adott év április 30-ig.